Wybierz swój język

Producent basenów ze stali nierdzewnej Bochnia 32-700, ul. Brzeska 50

Godziny pracy: pn-pt: od 8.00 - 16.00

logo+48 882 592 206

Czy w Twoich planach pojawia się budowa basenu ogrodowego?

Budowa basenu ogrodowego jest marzeniem wielu amatorów wodnego relaksu. Możliwość korzystania z niego w zaciszu własnego ogrodu oraz odpoczynek zainspirowany kontaktem z naturą jest z pewnością najlepszą nagrodą za trudy związane z jego budową.


Wiele ludzi decyduje się na samodzielne wykonanie prac związanych z przygotowaniem podłoża czy wykopu pod basen, opierając się tylko na opisach zamieszczonych w internecie czy mediach społecznościowych. Jest to na pewno ryzykowny krok, który często nie kończy się przysłowiowym happy endem.

My rekomendujemy skorzystanie z usług fachowców posiadających do tego odpowiednie kwalifikacje. Jeśli decydujesz się na tak kosztowny krok jak budowa basenu ogrodowego, to zadbaj o to, aby wszystkie prace zostały wykonane w sposób prawidłowy przez ludzi z doświadczeniem i wiedzą z tego zakresu. Pamiętaj o starej prawdzie „co tanio to drogo”.

Budowa basenu ogrodowego - pierwsze kroki

Na pewno budowę basenu ogrodowego zaczynamy od planowania i wytyczenia odpowiedniego do tego miejsca. Ważne jest, aby miejsce to znajdowało się na gruncie naturalnym tzw. rodzimym. Jeśli grunt będzie nasypowy, to wówczas musisz zatroszczyć się o odpowiednie jego zagęszczenie. Jest to bardzo istotne, gdyż Twój basen to nie domek z kart i posiada duży ciężar.

Na co zwrócić szczególną uwagę

  • Do masy samego basenu dolicz również ciężar wody. Praw fizyki nie da się oszukać, dlatego ważna jest dokładna analiza wybranego miejsca.
  • Należy również wziąć pod uwagę, czy w miejscu, w którym marzy Ci się budowa basenu ogrodowego, występują wody gruntowe. Jeśli tak, to tym bardziej nalegamy na kontakt z fachowcami, którzy doradzą Ci odpowiednie rozwiązanie (dodatkowa warstwa gruboziarnistego piasku, opaska drenażowa itp.).
  • Po wykonaniu odpowiedniego wykopu przechodzimy do wykonania płyty fundamentowej. W tym miejscu również chcielibyśmy doradzić kontakt z geologami w celu ustalenia nośności gruntu. Grubość płyty zależy od tych jakże cennych dla nas informacji. Płyta powinna być zbrojona, wypoziomowana a jej powierzchnia gładka.
  • Następnym krokiem jest wyłożenie płyty np. styrodurem, który będzie pełnił funkcję izolacyjną, jak również wyrówna wszelkie możliwe nierówności.

Dlaczego wybór materiału do budowy basenu jest ważny?

Możliwości wyboru materiału z którego powstanie basen jest mnóstwo. Rozbieżności cenowe między wybranymi technikami i materiałami są również spore. Jeśli zdecydujesz się na określony materiał, to oprócz korzyści cenowych, rozważ zawsze, jaką żywotność będzie miał Twój basen wykonany z tego materiału. Pamiętaj, iż każde naprawy i późniejsze renowacje wiążą się z utrudnieniami i dodatkowymi (często niemałymi!) kosztami.

Budowa basenu ogrodowego to z pewnością duże przedsięwzięcie logistyczne, ale i też finansowe, przemyśl dokładnie wszystkie szczegóły, spośród których najistotniejsza jest kwestia wyboru materiału. Jako producent basenów z czystym sumieniem rekomendujemy baseny ze stali nierdzewnej. Chcemy dać Ci produkt, który przetrwa dziesięciolecia i posłuży następnym pokoleniom.

gotowy wolnostojacy basen ogrodowy ze stali nierdzewnej


Jeśli chcesz uniknąć prac związanych z wykonaniem wykopu i przygotowaniem podłoża rozważ wariant wolnostojący.  Więcej na temat basenów ogrodowych wolnostojących dowiesz się tutaj.

Przeciwstawiamy się realiom naszych czasów - nie interesują nas produkty ulegające awariom i zniszczeniu zaraz po okresie gwarancji. To jest nasz punkt widzenia. Wybór należy do Ciebie.